علت و درمان موخوره – بیروان – معرفی بهترین آرایشگاه زنانه و مردانه

علت و درمان موخوره

by بیروان in آبان ۱۷, ۱۳۹۷

این بار درادامه با ما در  http://Birvan.ir  همراه باشید تا باهم علت و درمان موخوره را بررسی کنیم…

علت و درمان مو خوره

موخوره یا دو شاخه شدن انتهای مو ناشی از آسیب فیزیکی ( نروما یا حرارت ) یا آسیب شیمیایی به مو است و در بانوان شایع تر است. لایه محافظ مو در فیبرهای انتهایی مو از بین می رود در نتیجه قسمت انتهایی مو چند شاخه و شکننده می شود، این آسیب می تواند از سشوار زیاد، برس زدن مکرر با برس زبر، رنگ کردن مکرر مو و دکلره کردن، استفاده از شامپوهای اسیدی یا قلیایی، فر دائم و….ناشی شود،موهای خشک و خیلی چرب بیشتر دچار این مشکل می شوند.

علت و درمان موخوره

علت و درمان موخوره

درمان:

باید موها را کوتاه کرد و از تحریک فیزیکی مو اجتناب کرد،پیشگیری با اجتناب از آسیب به مو است،بعد از استحمام اجازه دهید موها بدون وسایل گرمایی به مرور زمان یا با حوله خشک شوند و از شانه کردن موها در حالی که کاملا خیس است خودداری کنید زیرا شانه کردن موهای خیس مانند نوشتن با خودکار بر کاغذ خیس است که آن را پاره می کند،بهتر است با شانه دنده چوبی موها را شانه کنید و از شانه کردن مستمر و مداوم و با فشار و کشش موها خودداری کنید.آب داغ و شانه کردن موها در حمام موجب آسیب جدی به موهاست بهتر است در هنگام شانه کردن موهایتان کمی نرم و مرطوب باشند.

مصرف مایعات فراوان و آبمیوه را که موحب رطوبت پوست سر است فراموش نکنید.موهای چند شاخه را از قاعده محل چند شاخه شدن بچینید.اگر موهایتان بسیار خشک است بخصوص انتهای موها را با روغن مخصوص مو،روغن بادام،روغن زیتون یا لعاب کتیرا مرطوب و نرم کنید.

برای داشتن موهایی زیباتر و مطالبی کارآمدتر با ما در http://Birvan.ir همراه باشید…..

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *